You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Sporting

Dimer

Bandana / VIKING WINDSTOPPER 6565 black

Modeli: VIKING

Kodi i produktit: 5901115754596

17,00€


Mögliche Optionen

ÇORAPE SCOTT MERINO CAMO cassis pink-red fudge

Modeli: Scott

Kodi i produktit: 7615523030828

20,00€

Brendi                Scott

Kodi                    7613368996514

Teknologhia      Merino

Konstruksioni   Merino knit

Materiali            58% Polyamide, 42% Merino Wool


Mögliche Optionen

ÇORAPE SCOTT MERINO CAMO dark grey melange-black

Modeli: Scott

Kodi i produktit: 7615523030811

20,00€

Brendi                Scott

Kodi                    7615523030613

Teknologhia      Merino

Konstruksioni   Merino knit

Materiali            58% Polyamide, 42% Merino Wool


Mögliche Optionen

ÇORAPE SCOTT MERINO CAMO skydive blue-dark blue

Modeli: Scott

Kodi i produktit: 7613368996576

20,00€

Brendi                Scott

Kodi                    7613368996569

Teknologhia      Merino

Konstruksioni   Merino knit

Materiali            58% Polyamide, 42% Merino Wool


Mögliche Optionen

DORËZA PËR SKIJIM / SCOTT EXPLORAIR MERINO black

Modeli: Scott

Kodi i produktit: 7613368554554

29,00€

Brendi                  Scott

Kodi                      7613368554554

Material               78% wool, 22% polyamide


Mögliche Optionen

DORËZA SCOTT / ULTIMATE PLUS ecru olive-dark blue

Modeli: Scott

Kodi i produktit: 7613368975250

66,00€

Brendi                Scott

Kodi                    7613368975250

Karakteristikat  Dermizax® EV 3L and DRYOsphere 2L

                            DRYOsphere insert

                            PrimaLoft® Gold insulation

Konstruksioni   Shell Fabric: Dermizax® EV 3L with C0 DWR


Mögliche Optionen

DORËZA SCOTT / ULTIMATE WARM dark blue-skydive blue

Modeli: Scott

Kodi i produktit: 7613368977346

33,00€

Brendi                Scott

Kodi                    7613368977346

Karakteristikat  DRYOsphere 2L with PFC free DWR

                            Sherpa fleece gauntlet lining

Konstruksioni    Shell Fabric: DRYOsphere 2L with PFC free DWR


Mögliche Optionen

DORËZA SCOTT / ULTIMATE WARM MITTEN dark blue-skydive blue - 20

Modeli: Scott

Kodi i produktit: 7613368977223

33,00€

Brendi                Scott

Kodi                    7613368977223

Karakteristikat  DRYOsphere 2L with PFC free DWR

                            Drawcord wrist adjustment for sizing

Konstruksioni   Shell Fabric: DRYOsphere 2L with PFC


Mögliche Optionen

DUKS SCOTT / DEFINED TECNOSTRETCH red fudge 20

Modeli: Scott

Kodi i produktit: 7613368962915

87,00€

Brendi                    Scott

Kodi                        7613368962915

Teknologjia           PrimaLoft®

Konstruksioni      93% Polyester, 7% Elastane


Helmet për skijim / SCOTT RENTAL ACTIVE black-red - 21 - Madhësia:M

Modeli: Scott

Kodi i produktit: 7613368944423

63,00€

KARAKTERISTIKAT KRYESORE

Materiali i shtresës së jashtme: ABS Hardshell

Materiali i shtresës së brendshme: shkumë absorbuese EPS

Sistemi i rregullimit - WRAS 2 Fit System

Sistemi i ventilimit pasiv

Teknologjia e tingullit të pastër 360°

 

TEKNOLOGJITË:

ABS Hardshell

Konstruksioni ABS siguron forcë optimale, thithjen e goditjeve dhe qëndrueshmëri maksimale, ndërsa astarja unike dhe e projektuar me kujdes EPS ofron rehati dhe mbrojtje të shtuar.

 

Sistemi i ventilimit pasiv

Sistemi i ventilimit pasiv - sistem i integruar për rregullimin e rrjedhës së ajrit brenda helmës.

 

Sistemi RAS Fit

Sistemi i rregullimit rrotullues miqësor për përdoruesit (Sistemi i Rregullimit Rotary) ofron një përshtatje të personalizuar për rehati maksimale.

Rripi dhe ndarësit lehtësisht të rregullueshëm sigurojnë rehati maksimale dhe pozicionimin e saktë të helmetës në kokë.

 

Tingull i pastër 360°

Në mal, siguria është e para dhe të jesh në gjendje të dëgjosh se çfarë po ndodh përreth mund të të shpëtojë jetën.

Teknologjia 360° Pure Sound përmirëson dëgjimin ndërsa mbani një helmetë Scott.

Ngritni sigurinë tuaj në një nivel tjetër!

Helmet për skijim / SCOTT RENTAL ULTIMATE black-blue - 22 - Madhësia:S

Modeli: Scott

Kodi i produktit: 7613368944379

85,00€

Ndërtimi

Struktura e ngurtë ABS me mbushje EPS


Sistemi i përshtatjes

Sistemi i rregullimit WRAS 2

Veçoritë

Sistemi i mbrojtjes së trurit MIPS®

Teknologji 360 ° Pure Sound

Sistemi i ventilimit pasiv

Mögliche Optionen

JELEK SCOTT / INSULOFT LIGHT PL dark blue-skydive blue 20

Modeli: Scott

Kodi i produktit: 7613368961116

60,90€ 87,00€

Brendi                    Scott

Kodi                        7613368961109

Teknologjia           PrimaLoft®

Materiali                100% Polyester


Zbritje
-30%

Mögliche Optionen

JELEK SCOTT / INSULOFT LIGHT PL dark grey melange-black 20

Modeli: Scott

Kodi i produktit: 7613368960997

60,90€ 87,00€

Brendi                    Scott

Kodi                        7613368960980

Teknologjia           PrimaLoft®

Materiali               100% Polyester


Zbritje
-30%

Mögliche Optionen

JELEK SCOTT / INSULOFT LIGHT PL jasper green 20

Modeli: Scott

Kodi i produktit: 7613368961048

60,90€ 87,00€

Brendi                   Scott

Kodi                       7613368961048

Teknologjia           PrimaLoft®

Materiali                100% Polyester


Zbritje
-30%

Mögliche Optionen

JELEK SCOTT / INSULOFT WARM black-dark grey melange 20

Modeli: Scott

Kodi i produktit: 7613368959854

73,50€ 105,00€

Brendi                    Scott

Kodi                        7613368959854

Teknologjia           DRYOsphere

Materiali                100% Polyamide


Zbritje
-30%

Mögliche Optionen

JELEK SCOTT / INSULOFT WARM olive 20

Modeli: Scott

Kodi i produktit: 7613368959977

73,50€ 105,00€

Brendi                    Scott

Kodi                        7613368959977

Teknologjia           DRYOsphere

Materiali                100% Polyamide


Zbritje
-30%
Prej 1 deri 16 nga 46 (3 faqe)